POLSKI PRODUCENT PRODUKTU PREMIUM

Anpol to polski producent, który swoją fabrykę ma zlokalizowaną w centralnej Polsce, w pobliżu Sieradza. Ta firma z blisko 20-letnim doświadczeniem, dzięki ciągłej pracy, w krótkim czasie zbudowała nowoczesny park maszynowy, który jest w stanie dokonać dokładnej selekcji surowców używanych do produkcji pelletu. Dzięki temu do naszych domów oraz firm trafia najwyższej klasy produkt!

Jesteśmy rodzinną, lokalną firmą, która od lat zajmuje się biomasą i produkcją ekologicznego opału – pelletu. Stawiamy na długofalowe relacje, rzetelność i zadowolenie wśród naszych klientów. Współpracujemy z firmami polskimi i zagranicznymi.

Kilka technicznych faktów o naszym pellecie:

  • Jesteśmy głównym producentem. Nasz zespół zajmuje się całym procesem produkcji;
  • Pellet posiada o średnicę 6 mm;
  • Pellet  ANPOL 1 posiada międzynarodowy certyfikat normy europejskiej  ENplus A1, Nr certyfikatu “PL030”; 
  • Pellet wyprodukowany jest z czystych trocin drzew iglastych w pełni zautomatyzowanym procesie produkcyjnym i pakowania;
  • Pellet poddawany jest stałej kontroli jakościowej w przyzakładowym laboratorium;
  • Wartość opałowa ≥ 16,5 MJ/kg (4,6 KWh/kg)
  • Zawartość popiołu ≤ 0,7 %
  • Wytrzymałość mechaniczna ≥ 98%
  • Temperatura deformacji popiołu 1200 stopni C
  • Pellet w procesie automatycznym pakowany jest w worki 15 kg;

Robot paletyzujący układa na dwóch rodzajach palet:

  • paleta 110 x 110,  6 worków na warstwie, 12 warstw, 1080 kg na palecie; 
  • paleta 100 x 120, 5 worków na warstwie, 14 warstw, 1050 kg na palecie;
  • paleta 100 x 120, 5 worków na warstwie, 13 warstw, 975 kg na palecie.

    Bardzo często pytacie Nas jaka jest różnica pomiędzy węglem, a pelletem?

EKOLOGIA, ZDROWIE NAS WSZYSTKICH

Ekogroszek to węgiel. Węgiel jest paliwem kopalnym, którego spalanie nieuchronnie powoduje uwalnianie do atmosfery siarki i dwutlenku węgla, który od milionów lat leżał w ziemi.

Pellet to wysuszone i zagęszczone pod dużym ciśnieniem  drewno w postaci trocin znacznie różniące się od drewna opałowego o wilgotności ≤10%. Drewno jest surowcem odnawialnym. Jego spalanie także powoduje emisję dwutlenku węgla, ale jest to węgiel pobrany wcześniej z atmosfery przez rośliny i który za chwilę znów zostanie przez nie skonsumowany – czyli nie zwiększamy ilości dwutlenku węgla w atmosferze, a dopełnieniem sukcesu jest wykluczenie siarki, której w odróżnieniu od węgla pellet nie emituje.

POPIÓŁ

Pellet ANPOL 1 ma dalece mniej popiołu ≤0,7% niż najlepszy nawet węgiel. Dlatego czynności obsługi i czyszczenia kotła pelletowego wypadają rzadziej niż w przypadku kotła na ekogroszek.

ESTETYKA

Pellet jest też dalece bardziej przyjemny w obejściu – nie pyli, nie brudzi, przyjemnie pachnie.

Zachęcamy do kontaktu i rozmowy z Naszym zespołem:

43 822 65 01

e-mail:[email protected]

PELLET W 100% Z TROCIN DRZEW IGLASTYCH

Pellet Anpol powstaje wyłącznie z trocin drzew iglastych, pozyskanych na skutek odsysania z linii produkcyjnej. Dzięki temu nie ma styczności z podłożem, a nawet pozornie niewielkie ilości piasku lub innych zabrudzeń mogą doprowadzić do pogorszenia temperatury topnienia popiołu, co negatywnie wpływa na parametry pelletu. Do jego produkcji nie użyto żadnych dodatków chemicznych, a funkcję lepicza pełni lignina – naturalny składnik drewna. Dzięki temu to biopaliwo bardzo dobrze wpływa na środowisko, a co za tym idzie – również na nasze zdrowie.

ProducentAnpol
CertyfikatENplus® A1
Numer certyfikatuPL030
Waga975,00 kg
Średnica6,00 mm
Gęstość nasypowa ≥655,00 kg/m³
Wartość opałowa MJ/kg ≥17,86 MJ/kg
Wartość opałowa kWh/kg ≥4,93 kWh/kg
Zawartość popiołu ≤0,40 %
Zawartość wilgoci ≤6,55 %
Zawartość drobnych cząstek ≤0,07 %
Wytrzymałość mechaniczna ≥99,02 %
Temperatura mięknienia ≥1 420,00 °C
Kraj produkcjiPolska
DystrybutorAnpol

CERTYFIKATY

Pellety produkowane zgodnie z normą EN Plus A1 charakteryzują się najlepszymi parametrami. Do ich produkcji mogą być wykorzystywane tylko trociny pochodzące z zakładów meblarskich i stolarskich, w których materiał przeznaczony do pelletowania odsysany jest z linii produkcyjnej i nie ma styczności z podłożem. Nawet pozornie niewielkie ilości piasku i kurzu są w stanie doprowadzić do pogorszenia temperatury topnienia popiołu, a ten właśnie parametr ma kluczowy wpływ na powstawanie tzw.: „spieków” w palnikach pelletowych. Niedopuszczalne jest również stosowanie klejących środków chemicznych.

Translate »